Línia BIOACTIVE HAIR TREATMENT bola vyvinutá s cieľom zabezpečiť tie najlepšie výsledky vlasovej starostlivosti, ako z estetického, tak aj funkčného hľadiska (ochrana a starostlivosť) a zaručiť bezpečnosť a znášanlivosť pre používateľa aj pre kaderníka. 

Preto je celá línia podrobená prísnym chemickým, fyzikálnym aj mikrobiologickým testom. U všetkých výrobkov je testovaná hladina niklu, kobaltu, chrómu, paládia a ortuti, kovov zodpovedných za reakcie a senzibilizáciu pokožky.

Šampóny majú špecifické zloženie, ktoré jemne čistí pokožku a vlasy, keďže neobsahuje SLES (dodecylsulfát sodný) a SLS (laurylsulfát sodný). Vďaka tomu produkty rešpektujú keratínovú štruktúru poškodených, slabých a suchých vlasov. Aj keď sú zložky SLES a SLS účinnými povrchovo aktívnymi látkami, sú potencionálne agresívnejšie pre pleť a vlasovú pokožku. V produktoch poslednej generácie boli tieto povrchovo aktívne látky nahradené inými zložkami s lepším toxikologickým profilom, pričom si zachovali penivosť a čistiacu účinnosť.


ŽIVOTNÝ CYKLUS VLASU 

 Cyklická aktivita vlasového folikulu charakterizuje rast vlasov človeka. Počas tejto cyklickej aktivity sa striedajú nasledujúce fázy: 


a) FÁZA ANAGÉN, alebo fáza rastu, počas ktorej sa vlasy formujú a rastú do dĺžky (asi jeden centimeter za mesiac). Táto fáza spravidla trvá tri roky. 

b) FÁZA KATAGÉN, alebo zastavenie rastu, kedy papila preruší svoju trichogénnu funkciu a folikul sa stiahne pod povrch pokožky. Táto fáza trvá asi tri týždne. 

c) FÁZA TELOGÉN, alebo pokojová fáza, kedy vlas umrie a uvoľní sa z folikulu a vypadne (nastáva zavŕšenie cyklu). Táto fáza trvá asi tri mesiace. 


Línia ACTION


VYPADÁVANIE VLASOV 

Odhaduje sa že v prípade normálnej vlasovej pokožky sa asi 85% vlasov nachádza vo fáze anagénu, 5% vo fáze katagénu a 10% vo fáze telogénu. Zodpovedá to približnému výpočtu fyziologickej straty 50-100 vlasov denne. Samozrejme, tieto hodnoty predstavujú len štatistický priemer a intenzita straty vlasov je u každého jedinca rozdielna, pričom, ako je známe, na ňu vplývajú aj ročné obdobia (na jar a na jeseň je intenzita padania vlasov vyššia). Na druhej strane, strata vlasov, ktorá je nad priemerom daných hodnôt môže byť považovaná za anomáliu a to najmä ak po vypadnutí vlasu nenasleduje spontánny rast nového.

Účinné látky:

AUXÍN TRICHOGEN 

 - aktívny komplex, ktorý má dermočistiace a zjemňujúce účinky a zabezpečuje stimuláciu a regeneráciu vlasovej cibuľky 

Podbeľ liečivý

Chinínovník červený

Rebríček obyčajný

Línia D-CONTROL


LUPINY
Termín lupiny pochádza z gréčtiny (vo význame - "otruby") a definuje nadmerné odlupovanie vlasovej pokožky. Rozlišujeme dve formy lupín:


- Prvá forma - suché lupiny, je charakterizovaná suchými, jemnými, sivastými šupinami často spôsobujúcimi svrbenie;

- Druhá forma - mastné lupiny, sa vyznačuje mastnými, hrubými a vlhkými šupinami.Obidve formy lupín majú sezónnu variabilitu: na jeseň sa ich výskyt zvyšuje, v zime dosahujú maximálnu intenzitu a  následne sa ich intenzita znižuje, až v lete takmer zmiznú, pravdepodobne v dôsledku slnečných lúčov a zmien povrchovej mikrobiálnej flóry. 

Táto porucha sa vyskytuje u každej ľudskej rasy a oboch pohlaví, u detí sa však pozoruje zriedkavo. Podľa najnovších štatistík má lupiny okolo 40% populácie.

                HYPERHIDRÓZA


Nadmerná tvorba potu na celom povrchu tela alebo iba v určitých oblastiach (najmä pokožka hlavy, dlane, chodidlá) sa nazýva hyperhidróza. Veľmi často je hyperhidróza pokožky hlavy zamieňaná so seboreou, no na základe nasledujúcich ukazovateľov vieme tento problém odlíšiť: u ľudí trpiacich hyperhidrózou, má pokožka belavý nádych, je mierne začervenaná, veľmi vlhká, spotená, nie však lesklá, končeky vlasov sú suché a pleť nie je mastná.

Hyperhidróza sa objavuje pri nadmernom množstve vody vo vlasovej pokožke. Takéto zvýšenie vodnej zložky v hydrolipidovom filme (ktoré predsravuje prvú obranu kože pred vonkajším prostredím) zapríčiní zvýšenie pH na zásadité hodnoty, pričom dôjde ku strate bakteriostatickej schopnosti a senzibilizácii pokožky hlavy. Hyperhidróza má však vnútorné príčiny, ktoré je ťažké prekonať a odstrániť. Musí sa obnoviť správne zloženie hydrolipidového filmu, aby sa znovu vyvážilo pH a následne aj ochranná funkcia pokožky.

Mastné lupiny

Suché lupiny

Hyperhidróza

CITLIVÁ, PODRÁŽDENÁ A SVRBIVÁ POKOŽKA

Citlivá, podráždená a svrbivá pokožka hlavy a je častým problémom, ktorý môže byť sprevádzaný nepríjemnými javmi ako diskomfort, pálenie alebo narušenie pokožky škriabaním. 

Faktory spôsobujúce nepríjemné pocity vo vlasovej pokožke, ktoré častokrát vyústia aj do iných anomálií sú rôzne. 

Medzi najčastejšie patria: stres, nedostatočná výživa, mykotické a bakteriálne infekcie, alergie, vši, lupiny a autoimúnne ochorenia.

Produkty z línie SENSITIVE poskytujú pokožke vďaka extraktom z copaiby, sladkého drievka, škorice a bergamotu okamžitú úľavu, zmierňujú začervenanie, podráždenie a svrbenie.

PREČÍTAJTE SI AKO PRVÍ, ČO JE NOVÉ