Ako sa chrániť pred vírusmi a baktériami?

15.06.2020

Vírusy a baktérie sú v tomto čase veľmi nebezpečné pre ľudský organizmus. Bez správnej ochrany sa preto určite nemôžme cítiť v bezpečí. Je dôležité chrániť ľudský organizmus, no ak nepoznáme správne princípy, škodlivé vírusy a baktérie môžu tento "boj" vyhrať. Aj keď sa niekedy môže zdať, že sú najťažšie časy už dávno za nami, je potrebné dbať na zvýšené hygienické návyky resp. vytvoriť si novú hygienickú rutinu. Ak by vás zaujímajú tipy a triky jednoduchej, no adekvátnej ochrany organizmu, ktorá je momentálne veľmi aktuálna, určite čítajte ďalej.

1. Ochrana tváre

Jednou z najdôležitejších častí tela je tvár, ktorú je však veľmi zložité chrániť. Tvár je raj pre baktérie, a preto je nesmierne dôležité si ráno aj večer pleť tváre poriadne vyčistiť. Na tejto pokožke sa nachádza maz, ktorý ju chráni a vyživuje a sčasti pracuje ako efektívna "sieť" všetkých nečistôt. Nečistoty ostávajú po celom dni na tvári a veľakrát sú nebadateľné. Odporúčame vyčistiť pleť odličovacím produktom (resp. jemným peelingom), pleťovou vodou a následne ju hydratovať pleťovým krémom.

2. Ochrana očí a úst

Možno budete prekvapení, ale 60% obyvateľstva si nedáva pozor na ústnu hygienu a ďalších 70% ani nevie, že by si malo čistiť oči pri každom príchode domov! Áno, oči a ústa sú tiež veľmi dôležité pri ochrane pred vírusmi a baktériami. Oči sa neustálym kontaktom so vzduchom znečisťujú, a to vo veľkej miere. Stačí prach alebo jeden chlp a do očí sa dokáže dostať infekcia, či dokonca aj alergia. Infekcia spôsobí neustále svrbenie, ktoré ju dokáže rozšíriť trením aj na obidve oči. Trenie očí prstami, následne môže spôsobiť pálenie. No ak budete dbať o hygienu svojich očí a budete ich oplachovať vodou po príchode domov, problémom sa jednoduchšie vyhnete. Ústna dutina sa pitím vody a čistením zubov s ústnou vodou zbavuje nečistôt, a práve tým sa chráni pred zápalom ďasien alebo zubným kazom.

3. Ochrana dlaní

Ako už asi mnohí viete, na rukách sa zdržiava najviac baktérií a vírusov. Tie však môžeme vďaka dezinfekčným prostriedkom ľahko eliminovať. No niektoré dezinfekčné prostriedky sú vyslovene antibakteriálne a neponúkajú správnu látku na zabíjanie vírusov, teda chýba im alkohol. Alkohol je pri ničení vírusov veľmi potrebný, a preto dbajte na správny výber produktu. Odporúčame Vám náš nový akciový LISAPMED NOpanic #GEL, ktorý vás zaručene ochráni pred všetkými baktériami a vírusmi. Dezinfikovať by sa malo vždy po kontakte s cudzím materiálom, pri vchode a východe do budovy. Samozrejmá je aj dezinfekcia všetkých zariadení ako mobilný telefón atď. Kvôli ich stálemu používaniu sa vo vonkajšom prostredí tieto zariadenia stávajú prenášačmi vírusov a baktérií.