Ako sa starať o váš typ vlasov?

16.06.2020

Každé vlasy sú iné. Rovnako ako aj starostlivosť o ne. Existuje však niekoľko základných kategórií, ktoré Vám dokážu pomôcť so správnou starostlivosťou sa o Vaše vlasy. Rozdelenie typov vlasov a zodpovedajúce triky na starostlivosť vám prinášame v dnešnom článku.

1. Normálne vlasy

Normálne vlasy sú zdravé a nekomplikované. Nie sú ani mastné, ani suché a nemajú žiadne znaky poškodenia. Starostlivosť o takýto typ vlasov je preto veľmi jednoduchá, ale aj tak by ste si mali dávať pozor na používanie tých správnych produktov na vlasy. Dbajte o pravidelnú hydratáciu vlasov a ich pravidelné vyživovanie pri úprave.

2. Mastné vlasy

Za mastné vlasy je zodpovedná zvýšená aktivita mazových žliaz. Mazové žľazy sa aktivujú pri silnom vysušovaní pokožky. Práve vysušovanie je spôsobované nesprávnymi produktami na vlasy. Odporúčame zmeniť značku šampónu a iných prostriedkov na vlasy, kvôli regenerácii pokožky. Ak je mastenie veľmi silné, dokáže spôsobiť aj poškodenie pokožky na tvári. Tvár môže mať akné alebo vysušené miesta na pleti. Na uzdravenie vlasov a pokožky odporúčame líniu produktov "Shot Scalp purifying", ktorá vyčistí vlasovú pokožku, správne ich vyživí a tým zastavení nadmerné mastenie vlasov.

3. Suché vlasy

V tomto prípade je to presne naopak. Mazové žľazy produkujú až príliš málo mazu, kedy treba vlasom viac výživy. Vlasy potrebujú produkty s malým množstvom látok, práve tie zabezpečia dostatočné vyživenie. Takisto aj aloe vera a panthenol pomáhajú vyživovať vlasy. Pre vlasy s takýmto typom sú dôležité aj oleje, ktoré majú látky na výživu vlasov. Napríklad aj masky a kúry s obsahom kukuričných klíčkov sú veľmi dobré pre suché vlasy. Odporúčame líniu "Bioactive HAIR CARE HYDRA" , ktorá s vyživujúcimi látkami dokáže dostať do vlasov vlhkosť. Línia zabráni ďalšiemu poškodeniu vlasu a posliní ho pred vysušením.

4. Jemné, mäkké vlasy

Veľa žien s majú problémy pri vytváraní účesu, kvôli malému objemu jemných vlasov. Látka, ktorá dokáže spevniť takýto typ vlasov je zelený čaj. Extrakty zo zeleného čaju pôsobia na vlasy stužujúcim účinkom, vlasy sú odolnejšie a vyzerajú pevnejšie. Použite čas od času aj zábaly na vlasy, látky v nich sa uložia na vlasoch, dodajú im objem a nezaťažujú ani ich nezmäkčia. Dôležité je takúto kúru dobre zmyť. Keďže sú vlasy tak jemné, je dobré vyberať kozmetiku pre vlasy, ktorá je určená na väčší objem. Línia na ich zaručený objem je "Bioactive HAIR CARE VOLUME-UP". Dokáže vytvoriť neuveriteľný objem a nepoškodiť pritom vlasy ako veľa produktov na objem robí. 

Určite sa potešíme vašim postrehom a tipom a v komentári sa s nami o ne podelíte:)