Blond vlasy na leto?

23.06.2020

Nejedná z nás sa pohráva s myšlienkou zmeny či oživenia nášho image práve s príchodom leta. Slnečné lúče nám vykúzlia úsmev na tvári a pred očami sa nám mihajú obrazy letných radovánok v dokonalých farbách. So svetlejšími myšlienkami prichádza aj svetlejší či farebnejší ideál vzhľadu, ktorý často presahuje level nenápadnosti. V lete chceme predsa zažiť čo najviac a vyzerať pritom, čo najlepšie. Na fotkách z dovolenky musíme žiariť, nehovoriac o tom, že selfie tvoria z 80% naše vlasy.

Ak túžime po zmene farby vlasov, vynára sa aj otázka, či je najvhodnejšie vlasy odfarbovať práve počas tohto horúceho obdobia plného zážitkov, vody a často nepredpokladaných situácií, kedy je starostlivosť o vlasy zanedbávaná.
Ak Vás zaujíma názor odborníkov na tú správnu starostlivosť o odfarbené vlasy v lete a či je vôbec vhodné k takejto zmene na leto pristúpiť, určite čítajte ďalej.


Letná zmena

Ak ste už stihli hľadať na internete "rady našej babičky" ako si v domácich podmienkach a najmä zdravo zosvetliť vlasy, určite ste narazili na triky ako: oplachovanie vlasov harmančekom alebo citrónovou šťavou. V druhom prípade máte silnú trpezlivosť a rozhodli ste sa počkať, kedy vám slnečné lúče farbu z vlasov "vytiahnu". Pri týchto metódach však nemôžme zabúdať na to, že takéto zosvetlenie nie je veľmi účinné, väčšinou platí len na svetlé vlasy a tie sa dokážu zosvetliť maximálne o jeden odtieň. 

Ak však túžite po radikálnejšej zmene, ktorú si zaručene každý všimne a vy sa budete môcť v lete popýšiť dokonalým vzhľadom letnej divy, budete musieť pristúpiť na zosvetlenie vlasov chemickým spôsobom. 

V prvom rade sa budete musieť rozhodnúť, aký štýl si zvolíte. Pri odfarbovaní na blond máme dnes už širokú škálu možností ako ombré, sombré, melír, bajaláž...Ďalej existuje veľké množstvo teplých aj studených odtieňov blond farby, veľa druhov farieb podľa zloženia, trvácnosti atď. Takisto musíte vziať do úvahy vašu terajšiu farbu vlasov a preto neočakávať, že sa z tmavej dostanete na platinovú blond po prvom farbení.

Na čo dávať pozor

V lete sú samozrejme naše vlasy vystavované oveľa väčšiemu stresu ako počas zimy. Najčastejšie ho spôsobujú tieto hlavné faktory: UV žiarenie, chlór, morská voda a nedostatočná starostlivosť, či nešetrná úprava vlasov. O tom, ako chrániť vlasy pred UV žiarením sme hovorili v nedávnom článku. Blond vlasy a ich odfarbenie je však samostatná kapitola. 
Keď vlasy odfarbíme, vždy narušíme ich štruktúru. Ich následný vzhľad však máme úplne v našich rukách. V prvom rade by sme takúto procedúru mali zveriť len skúsenému odborníkovi. Ten vie, ako čo najšetrnejšie naše vlasy dostať do želanej podoby. Toto pravidlo samozrejme platí vo všeobecnosti, nie len počas leta. 
Letná starostlivosť o blond vlasy však musí byť zvýšená
Predovšetkým nesmieme zabúdať na správnu hydratáciu. Pred opaľovaním vlasy chrániť špeciálnymi sprejmi či olejmi. Skvelým pomocníkom môže byť napríklad arganový olej na ochranu pred slnkom od spoločnosti Shot. Pri umývaní vlasov je nutné dbať na správnu výživu, hydratáciu ale aj ochranu farby. Na trhu je dnes široká škála produktov na farbené a dokonca aj špeciálne blond vlasy. Starostlivosť samozrejme nesmie ostať len pri šampóne, správne balzamovanie vlasov celú našu starostlivosť adekvátne doplní.

Nezabúdajme na slanú a chlórovanú vodu, ktoré nám s našimi blond vlasmi vedia pekne zamiešať karty. Po odfarbení vlasov na blond musíme dbať na to, aby sme sa aspoň počas najbližších 5 dní nešli kúpať do chlórovanej vody, ktorá by vedela našu žiarivú bledú farbu premeniť na štýlový účes vodníka, či rusalky. Zelené vlasy, spôsobené takouto chemickou reakciou už nie sú ničím neobvyklým. Pri slanej vode musíme brať na vedomie, že kryštály soli v kombinácii so slnkom narušujú mikroskopické proteínové väzby a narušujú vlhkosť a lesk. Opäť nám dokážu pomôcť produkty, špeciálne určené na ochranu vlasov v lete.

Ďalším skvelým pomocníkov pre letnú starostlivosť budú určite šampóny  (modrej alebo fialovej farby), ktoré sú určené na elimináciu nežiadúcich žltých odtieňov. Dokážu zabezpečiť aby vlasy počas leta nezískali odtieň nepeknej žltej farby, ktorá ani náhodou nepripomína energickú a fotogenickú korunu krásy.

Ak ste teda ochotné venovať sa svojim vláskom počas leta dôkladne, dbať na správny účes, hydratáciu a ich ochranu, farbenie vlasov aj pred letom či počas neho môže byť skvelým nápadom, ktorý vám dodá sebavedomie a vy budete žiariť nie len dobrou náladou ale aj exkluzívnym vzhľadom.:)

Ak hľadáte na leto tú správnu farbu, ktorá vlasy nezničí a docieli nádherný blond - až platinový odtieň, dávame do vašej pozornosti jedinečný produkt - SHOT BORN TO BE. 
Táto farba ešte nie je oficiálne v predaji, môžete nás navštíviť a zveriť sa do našich rúk alebo si farbu objednať na vyžiadanie.

Aj takéto nádherné odtiene môžete získať vďaka unikátnej technológii farby BORN TO BE od SHOT.