Lámavosť vlasov

11.06.2020

Lámavosť vlasov je niečo, čomu sa snažíme predísť jednoducho všetci. Na suchých, krehkých prameňoch, ktoré sa lámu, nie je nič pekné. Dobrá správa je, že je možné tomu predísť. Uvádzame 10 dôvodov, ktoré môžu tento problém spôsobovať: 

1. Nedostatok vlhkosti

Bez optimálnej hydratácie sú vlasy náchylnejšie na lámanie. Podľa stylistky časopisu Suave Professionals Jenny Cho by vlasová rutina mala začínať správnym šampónom a kondicionérom, ktorý poskytuje dostatočnú hydratáciu. Mali by ste vziať do úvahy aj to, či vlasy vystavujete tvrdej vode, ktorá obsahuje chlór a ťažké kovy škodlivé pre vaše vlasy. Môže to viesť k poškodeniu kutikuly a vysokej pórovitosti, následne k oslabeniu vlasov a zlomeniu. 


2. Príliš veľa stylingu teplom

Nie je žiadnym tajomstvom, že vďaka tepelnému stylingu sú vaše vlasy slabšie a náchylnejšie k lámavosti. A je ešte horšie ak nepoužívate prípravok na ochranu pred teplom. Ak každý deň vystavujete vlasy teplu pomocou prístrojov na úpravu vlasov, skúste ich prepnúť na nižšiu teplotu alebo obmedzte ich používanie na jeden alebo dvakrát týždenne. 

3. Fénovanie mokrých vlasov

Pred sušením vlasov horúcim vzduchom je najlepšie ich nechať trochu prirodzene vyschnúť. Priložte k vlhkým vlasom uterák z mikrovlákna, ktoré je menej škodlivé ako klasické froté a absorbujte vodu.


4. Chemické zásahy

Každý, kto si pravidelne farbí vlasy, rozumie, aké je ťažké udržiavať ich zdravé a silné. V takomto prípade určite odporúčame špeciálne produkty na farbené alebo poškodené vlasy. 

5. Spánok na bavlnenom vankúši

Verte tomu alebo nie, váš milovaný vankúš z bavlny by mohol spôsobiť lámavosť vlasov, pretože počas spánku sa vytvára trenie medzi vlasmi a tkaninou. Namiesto toho investujte do saténovej alebo hodvábnej obliečky na vankúš.


6. Sušenie uterákom

Aj keď by to mohlo vyzerať ako inštinktívne riešenie po sprche, "turban" môže v skutočnosti viesť k veľkým problémom zamotania a lámavosti. Investujte do dobrého uteráka a k vlasom pristupujte s jemnosťou.


7. Nadmerné umývanie vlasov

Tento zvyk ide ruka v ruke s hydratáciou. Čím viac si vlasy umývate, tým viac sú zbavené prírodných olejov, ktoré potrebujú, aby zostali zdravé. Kaderníci odporúčajú umývanie vlasom šampónom iba trikrát týždenne (samozrejme v závislosti od typu vlasov). Ak si potrebujete vlasy umývať častejšie siahnite po šampóne na denné umývanie.


8. Zanedbávanie skracovania

Ak sa vyhnete strihaniu rozštiepených končekov, môžu sa lámať. Nezabudnite pravidelne strihať vlasy a udržiavať ich tak zdravé.


9. Zabúdanie na dôkladnú výživu

Ak máte čas a peniaze na to, aby ste chodili do salónu každé štyri týždne, skvelé. No ak nie, vyberte si skutočne kvalitný kondicionér, ktorý na vlasoch vytvorí vyhladzujúci film a dokonale ich vyživí. 

10. Nevyvážená strava
Vaše vlasy potrebujú proteín, aby zostali silné. Proteín dokáže "opraviť" slabšie miesta vo vlase a zabrániť tak jeho zlomeniu. Majte však na pamäti: Príliš veľa bielkovín môže spôsobiť, že vlasy budú krehké a príliš veľká vlhkosť naopak, že budú moc mäkké. Je dôležité nájsť správnu rovnováhu.


Vďaka profesionálnym výrobkom FARMAGAN, môžete týmto problémom predísť a dokonca ich aj odstrániť! Spoľahnite sa na dlhoročný výskum a laboratórne štúdie talianskej kozmetiky. 

Na dôkladnú hydratáciu a regeneráciu odporúčame špecificky zameranú líniu BIOACTIVE HYDRA/ BIOACTIVE REPAIR, ktoré sú ako stvorené na letné obdobie a ochranu pred lámavosťou.