Koniec s mastnými vlasmi!

26.07.2020

Náš životný štýl sa stále stáva viac nezdravím. Naháňame sa za prácou a vytúženým bohatstvom, čo ale nás vedie ku väčšej drine a úsiliu. Niekedy zabúdame na naše zdravie, či už aj zdravie vlasov. Možno si nemyslíte, že je to tak ale mastné vlasy sú jedny z typov poškodených vlasov. Preto by sme ich nemali ignorovať ale liečiť! Týchto 5 spôsobov Vám zaručí, že Vaše vlasy už nikdy nebudú príliš mastné, no najprv si povedzme, čo ich spôsobuje...

Mastné vlasy nie sú len tak bez príčiny mastné, sú mastné kvôli ich nadbytočnému produkovaniu olejov na chránenie pokožky pred ich ďalším poškodením. Tento proces sa zhoršuje ich nadbytočným umývaním alebo ich úpravou. Poškodenie vlasov sa v neskoršom štádiu môže až na toľko zhoršiť, že mastenie sa presunie na tvár a vytvára hnisavé vyrážky alebo až cysty. 

1. Žiadne ďalšie časté stylingy a umývanie vlasov.

Ak niečo ako styling alebo umývanie začnete preháňať, vlasy začnú trpieť a vytvárať si čím ďalej tým hrubšiu vrstvu olejov. Stačí ak si začnete menej umývať vlasy, odsadíte produkty na styling vlasov alebo nebudete používať kondicioner v celej dĺžke vlasov, iba na končeky. Niekedy ani takéto veci sa nedajú ovplyvniť (kvôli práci), a preto je tu ešte vyskúšanie ďalších produktov na vlasy od iných značiek. Ak by ste potrebovali viac poradiť so správnym výberom šampóna alebo kondicioneru, pozrite si náš článok "Ako sa postarať o Váš typ vlasov?".

2. Chránenie cestičky

Niekedy aj takýto jednoduchý krok môže dokázať veľké zmeny. Ak je Vaša cestička stále na tom istom mieste, Vašu pokožku tým vystavuje najväčšiemu poškodeniu, a to nie len z produktov ale aj zo slnka. Doporučujeme cestičku po každom umytí prehodiť na iné miesto, čím sa tomuto typu poškodenia vyhnete.

3. Využívate suchý šampón?

Suchý šampón miesto umytia je veľmi dobrá voľba pre tých, ktorý si umývajú vlasy viac než raz za 2 dni. Ľahká vrstva dodá vlasom objem, a aj ten vysnívaný pôvab. Samozrejme, existujú ale aj veľmi škodlivé suché šampóny a na ne by ste si mali dávať pozor. Sulfáty a alkohol sú jedny z škodlivých látok, ak sú na popredných priečkach v obsahu suchého šampónu. Pre najlepšie výsledky si nanášajte suchý šampón, tak aby sa Vám na vlasoch neobjavovali biele škvrny. Odporúčame jednen z našich šikovných šampónov, ktoré určite zaistia ten krásny vzhľad Vašich vlasov.

FARMAGAN Suchý šampón 200 ml

BIOACTIVE STYLING INVISIBLE SHAMPOO je suchý šampón s veľmi jemnou textúrou, ideálny na osvieženie a očistenie vlasov, bez použitia vody. Vlasovým vláknam dodáva okamžitý objem a absorbuje nadbytočný maz.  Použitie: pred použitím dobre pretrepte. Vlasy rozdeľte do sekcií a postupne nanášajte menšie množstvá zo vzdialenosti 30 cm od korienkov. Nechajte niekoľko minút pôsobiť a následne vlasy učešte. SKLADOM  

15,00 €

SHOT Suchý šampón 100 ml

SHOT Work Activity Dry shampoo  / S uchý šampón. Dezinfikuje vlasovú pokožku a vlasy do hĺbky a dodáva im príjemnú vôňu bez použitia vody. Dodáva vlasom jemnosť, lesk, objem a vzdušnosť. Zloženie účinkuje proti mastnote, baktériám a plesniam a šampón je vhodný aj na časté použitie. Taktiež je ideálny ako prevencia proti všiam. Obsahuje: vitamín E, čajovníkový olej a ryžový škrob. Použitie: pretrepte a naneste na vlasy asi z 30 cm vzdialenosti, počkajte 2 minúty a kefou odstráňte zvyšky prachu. Balenie: 100 ml. SKLADOM  

8,00 €

     4. Škodlivé karbohydráty

    Konzumovanie karbohydrátov je pre telo veľmi zlé. Vlasy na to tiež dokážu reagovať, a to práve ich mastením. Väčšinou sa nachádzajú v čipsoch, chrumkách a iných maškrtách, ktoré sú tu tak populárne. Ich úplným vysadením sa dokáže telo upraviť aj odstránením škodlivých tukov. Myslím, že dámy budú z tohoto typu veľmi nadšené. 

    5. Soľ do šampónu.

    Najlepší typ sme si nechali na koniec. Síce je to trošku neuveriteľné, ale práve lyžička do celého šampónu môže Vaše vlasy zmeniť už po pár umytiach. Soľ nielen vyčistí vlasy dôkladnejšie, ale aj dokáže posilniť rast, či neutralizovať mastenie vlasov. Jeho prítomnosťou zo šampóna spraví zázrak, ktorý pomôže vlasy vyliečiť a vrátiť ich do pôvodného zdravého stavu. Ak už uvidíte veľké zmeny a vlasy sa budú mastniť po viac ako 4 dňoch, určite vlasy nechajte odpočinúť a zas používajte normálny šampón.

    S týmito trikmi si už určite poradíte a mastné vlasy porazíte!