Omladnutie na počkanie vďaka účesu?

29.06.2020

Vyzerať mladšie vďaka správnemu účesu. Kto by si to neprial? Dnes Vám ukážeme, že cesta k vysnívanému vzhľadu nemusí byť vôbec náročná.

Ak si prajete dodať svojmu vzhľadu trochu "šmrnc" a ubrať si niekoľko rokov, správna kombinácia strihu a farby Vám k tomu výrazne môže dopomôcť. Záleží samozrejme, aký je Váš východiskový bod. Pokiaľ máte vlasy krátke a neželáte si viac ich skracovať, mali by ste zohľadniť zmenu tvaru účesu. Skúste vdýchnuť do vlasov novú vitalitu a energiu a pohrajte sa aj s "živšími" strihmi a stylingom. Ak si nový účes vezme do rúk profesionál, celá Vaša osobnosť  sa môže skutočne zmeniť na počkanie. Kaderník Vám navyše odporučí akou cestou sa pri tvorbe účesu vybrať na základe Vášho typu vlasov. 

Ak sú Vaše vlasy o niečo dlhšie, nebojte sa experimentovať aj so strihmi ako sú postupný pážací strih, bob s rovnou ofinou, pre hustejšie vlasy je vhodný objemný účes s rovnomerným zarovnaním a ofinou zostrihanou do postupna či účes, ktorý kombinuje na krátko vystrihané vlasy s dlhšími vlasmi.

A na koniec, ak ste sa rozhodli ponechať si vlásky s dĺžkou po ramená a dlhšie, dbajte na to, aby takáto dĺžka opticky vlasom neubrala na objeme, resp. aby ich priveľmi nezaťažila a Vaše vlasy mohli rásť. Pre väčší objem je najvýhodnejšie vlasy do postupna ostrihať, pričom "tupo" zostrihané vlasy na šiji podporia objem na zadnej časti hlavy. Zjednoduší to samozrejme aj styling a každodennú úpravu. Ak sa navyše rozhodnete pre ofinu, skúste zvoliť takú, ktorú je možné upravovať na niekoľko spôsobov, t.j. bude odstrihnutá do rôznych dĺžok a bude možné ju vyfénovať, sčesať do tváre alebo pomocou trochu gélu a vosku porozdeľovať na pramienky. Zaujímavým riešením je však aj asymetrická ofina.

Nezabúdajme, že takéto vlasy majú viac možností úpravy a preto sa snažte pri každodennej úprave voliť účesy, ktoré budú skutočne podporným piliérom pre Vaše vlasy a teda budete voliť vlny, pozdvihnete vlasy lakom, tužidlom, či tupírovaním.

A čo farba?

Ako sme už spomínali, pokiaľ ide o výrazný "anti-aging" efekt, pri vlasoch sa nebojte experimentovať. Samozrejme, vezmite do úvahy tón Vašej pokožky, tvar tváre a Vašu profesiu. Pri rozhodovaní Vám určite pomôže profesionál, no mali by ste mať aspoň akú-takú predstavu, čo od účesu vyžadujete. 

Rozhodne sa nepúšťajte do domácich experimentov so žiarivými farbami alebo výraznými zmenami odtieňa vlasov, pretože pri túžbe po omladnutí sa nesprávnymi krokmi môžete dostať na opačnú cestu. 

Blond. Pri vyššom veku sa už stretávame so šedivými vlasmi. Ak však túžite po blond farbe, vyhnite sa platinovým farbám, ktoré Vám dodajú popolavý nádych a naopak Vašu pleť "zostarnú". Namiesto toho, skúste zlaté tóny, jemný melír či bajaláž a zjemnite odtieň pleti. Pokiaľ túžite len po jemnom ozvláštnení sivých vlasov, skúste melír zaujímavej plnej farby.

Červená. Pri červenej platí to isté ako pri blond. Vyberajte si teplé odtiene, vďaka ktorým budete vyzerať mladistvejšie a zdravšie. 

Hnedá. Skúste zosvetliť tmavé korienky nádychom karamelovej farby prvkami a vneste trochu leta aj do tmavších vlasov. Ďalšou možnosťou je ísť do mahagónových, čokoládových alebo červenkastých odtieňov.

Čierna. Pokiaľ ide o čierne vlasy, môžu byť sýte a záhadné alebo studené e nevýrazné. Teplý odtieň čiernej vyzerá prirodzenejšie a uveriteľnejšie ako napríklad modro-čierna. Pri výraznejších zmenách rozhodne navštívte kadernícky salón.


Starostlivosť a styling

Ak chceme vlasom dodať výživu, akú si zaslúžia aj vo vyššom veku, nesmieme zabúdať na kvalitný šampón, kondicionér a vlasové kúry. Najlepšie je používať produkty na báze keratínu, prírodných ingrediencií, ktoré sú špecificky zamerané na "anti - aging" efekt a bez obsahu SLS a SLES. Pre udržanie farby odporúčame produkty, ktoré trvácnosť predlžujú a na rast vlasov a teda stimuláciu vlasových cibuliek, špeciálne šampóny s týmto efektom. Nezabúdajme ani na občasnú návštevu salónu, kde sa o Vašu mladosť dobre postarajú.

Pokiaľ ide o styling, ako sme už spomínali, v tomto prípade je skutočne kľúčový. Vyberajte si produkty na objem, ktoré doplníte modelačnými, či tužiacimi penami, ktoré vlasy ochránia aj pred vlhkosťou a dodajú im lesk. Na zafixovanie účesu budete potrebovať kvalitný lak, ktorý vlasy nezaťaží a z vlasov sa postupne vyparí. Pri tvarovaní účesu používajte guľatú kefu, vyfúkajte ich spredu dozadu a dotvorte ho rukami aby získali prirodzený pohyb. Samozrejme, najlepší je taký účes, ktorý Vám ráno pred zrkadlom nezaberie veľa času a majú celú škálu možností tvarov, preto sa so svojou predstavou o praktickosti určite poraďte s odborníkom.