Tajomstvo dlhých vlasov

29.06.2020

V živote ste sa už určite stretli s obdobím, kedy Vám vlasy nerástli v  tempe na aké ste boli zvyknutí. Možno ste ani nevedeli prísť nato, prečo sa tak deje, keďže ste robili všetko ako zvyčajne. Keď nastane takéto obdobie, je dobré mať po ruke zopár trikov, ako rýchlosť rastu zase vrátiť do normálu. Týchto 6 trikov Vám pomôže, a to už za veľmi krátku dobu, samozrejme, pri ich poctivom dodržiavaní.

1. Česanie pred spaním

Česanie pre spaním nielen eliminuje prach a nečistoty z vlasov, ale aj zaručí, že sa vlasy ráno budú lepšie rozčesávať a vlasy nestratia na sile. Tým sa nebudú prebytočne lámať a cez noc sa nezamotajú. Ak však budeme vlasy nesprávne rozčesávať, tak tento tip vôbec nebude mať viditeľné výsledky. Rozčesávanie by sa malo začať pri končekoch a pomaly postupovať vyššie, ku korienkom. Keď sa dostanete až ku korienkom a vlasy budú rozčesané, môžete ešte kefou prejsť po hlave, čím si doprajete jednoduchú masáž a pomôžete ďalšiemu rastu.

2. Spánok s vrkočom

Pre ešte lepšie výsledky obohaťte nočnú starostlivosť ďalším tipom. Ak si vlasy zapletiete do ľahkého vrkoča, predídete treniu, zamotaniu a aj zbytočnému poškodeniu vlasov. Cez noc rastú vlasy skoro až o polovicu rýchlejšie, preto je ich dobré počas noci chrániť. Pre ich lepšie vyživenie cez noc si pozrite článok na našej stránke "Ako na správnu regeneráciu vlasov?", kde nájdete viac informácií a aj recept na oživujúcu masku.

3. Pravidelná masáž hlavy

Každodenná masáž hlavy dokáže spraviť pre rast vlasov veľké zázraky. Ľahnite si na posteľ alebo na gauč tak, aby bola hlava zaklonená a 5 minút si intenzívne masírujte hlavu. Hlava sa touto masážou a aj polohou prekrví, a tým zrýchli rast vlasov. Toto cvičenie sa ale neodporúča tehotným ženám.

4. Trenie nechtov o seba

Znie to trošku šialene, ale aj takéto cvičenie dokáže pomôcť vlasom k rýchlejšiemu rastu. Trenie by malo byť taktiež pravidelné a nechty by sa pri tomto cvičení mali všetky trieť o seba. Trenie by malo prebiehať od strany ku strane, po dĺžke nechtov. Taktiež toto cvičenie pomáha ku zlepšeniu prúdenia krvi, čo zrýchli rast vlasov. Toto cvičenie by ale nemali praktizovať tehotné ženy.

5. Mokré vlasy nečesať!

Mokré vlasy sa pri ich česaní veľmi silno poškodzujú. Vlasy sa trhajú, lámu ale hlavne sú vystavené veľkému tlaku. Korienky tento tlak nedokážu vydržať, a tým sa odtrhnú. Môžete si to prestaviť aj so špagetami. Ak by ste sa ich pokúsili rozčesať ešte nevarené, nebude s nimi žiadny problém, ostanú v celku. Ale ak by ste sa pokúsili uvarené špagety rozčesať, špagety sa potrhajú. Takže vlasy týmto nielen strácajú hustotu, ale aj ich kvalitu.

6. Žiadne ťahajúce copy a účesy.

Jeden účes Vám dokáže spraviť veľké problémy, ak je príliš veľkou záťažou na vlasy. Pri vysokých chvostoch a drdoloch sa všetok tlak presúva na korienky. Korienky sú tým ťahané von z ich ložísk, čo ich poškodzuje. Ak sa takéto účesy nosia celé dni, dokážu vytiahnuť až 5% vlasov. Najviac ale trpia vlasy pri čele, kde sa na korienky ukladá najväčší tlak. Tým posúva vlasy viac dozadu. Vyvarujte sa týmto účesom a nahradte ich ľahkým, voľným chvostom alebo jednoducho rozčesanými vlasmi.

Ak tieto tipy vyskúšate všetky, Vaše vlasy budú dlhšie už o pár týždňov!